آموزش دستگاه تصفیه آب

روش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

روش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

برای نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب چند نکته مهم وجود دارد.مهمترین نکته این است که چنانچه شیلنگی در دستگاه تصفیه اب اشتباه متصل شود علاوه بر این که شما آب تصفیه استفاده نمی‌کنید. ممکن است که آب فاضلاب نیز وارد سیستم آب مصرفی شما شود. و همچنین اگر آب خروجی فاضلاب، به درستی از دستگاه خارج نشود باعث خراب شدن فیلتر اصلی دستگاه تصفیه آب می‌شود. برای همین ترجیحا دستگاه تصفیه توسط افراد مجرب نصب و راه اندازی شود تا از نظر ضمانت مشکلی برای دستگاه شما به وجود نیاید.

حتما شرایط گارانتی دستگاه تصفیه آب مطالعه شود.

برای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی چهار عدد درپوش وجود دارد ابتدا درپوش را از اتصالات زانویی جدا میکنیم. یکی از این زانوی ها برای ورودی آب و یک درپوش برای خروجی آب تصفیه و دیگری برای کپسول فاضلاب و یک درپوش نیز برای سه راهی که به مخزن وصل میشود قرار دارد.

زانویی اتصال

روش جا زدن ممبران دستگاه تصفیه آب
در ادامه نصب دستگاه تصفیه آب ممبران دستگاه که در بسته بندی مخصوص قرار دارد .را باید در هوزینگ ممبران قرار دهیم.

ممبران

 

در دستگاه تصفیه دو مدل اتصال وجود دارد یا اتصالات به صورت پیچی هستند یا به صورت فیتینگی در هر صورت شلنگ را از زانوی ممبران آن جدا می‌کنیم و درپوش هوزینگ ممبران را باز کرده و ممبران دستگاه تصفیه را از سمتی که واشر دارد داخل هوزینگ جا میزنیم.

 

اتصالات

ترجیحاً نصب دستگاه تصفیه آب خانگی را به افراد مجرب بسپارید تا از بروز مشکل برای دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگیری شود.

نصب آب ورودی دستگاه تصفیه آب خانگی
سه راهی ۱/۲ و یک شیر ۱/۴ که در پک نصب دستگاه تصفیه آب وجود دارد به قبل از شیر پیسوال زیر سینک نصب میکنیم.
در پک نصب تقریبا پنج متر شلنگ قرار گرفته است حدود یک متر از ان را به ورودی دستگاه وصل میکنیم و سر شلنگ به شیر پیسوال وصل میشود.
توجه کنید که دستگاه تصفیه آب خانگی باید به آب سرد وصل شود شیر مخزن را به روی مخزن دستگاه تصفیه وصل میکنیم اگر لازم است از نوار تفلن استفاده شود. یک شلنگ از سه راهی قبل از فیلتر پست کربن به مخزن وصل شود.

 

شیر ورودی

برای نصب شیر برداشت بر روی سینک از مته ۱۰ میل استفاده میشود بعد از نصب شیر بر روی سینک یک شیلنگ از شیر برداشت به آخرین فیلتر دستگاه تصفیه آب وصل میشود.
و در آخر شلنگ فاضلاب را توسط بست فاضلاب به لوله های فاضلاب زیر سینک وصل میکنیم. بست فاضلاب را در بالاترین نقطه لوله ها وصل کنید تا از برگشت آب به دستگاه جلوگیری شود و بست فاضلاب باید به نحوی وصل شود که از خروج اب فاضلاب از دستگاه تصفیه آب مطمئن باشید.
تمام شلنگ های دستگاه تصفیه آب متصل شده اند و دستگاه تصفیه آب آماده راه اندازی است.

 

راه اندازی دستگاه تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب خانگی باید حتماً آب ورودی آن باز باشد تا دستگاه کار کند پس آب ورودی دستگاه رو باز میکنیم و اگر دستگاه تصفیه آب شیر میکس دارند آن را باز کنید و شیر مخزن را ببندید.

شیر میکس

آب ورودی را باز میکنیم و اطمینان پیدا کنید که دستگاه به برق وصل باشد و بعد از ورود آب به داخل هوزینگاول دستگاه شروع به کار کردن می‌کند .بعد از ده دقیقه کار کردن و خارج شدن آب سیاه از شیر براست روی سینک، شیر میکس را ببندید و شیر مخزن را باز کنید با این عمل آب تصفیه وارد مخزن میشود .
قبل از مصرف کردن آب تصفیه حتماً سه بار مخزن آب خالی شود در دستگاههای تصفیه آب خانگی حدود ۴۰ دقیقه طول میکشد تا مخزن ۱۰ لیتری آن به صورت کامل پر شود و دستگاه اتومات کرده و خاموش شود .
بعد از اینکه سه بار مخزن پر و خالی شد می‌توانید از آب دستگاه تصفیه برای آشامیدن استفاده کنید.

علت وجود حباب های ریز در تصفیه آب
توجه کنید که در روزهای اول در روی لیوان آب حباب هایی تشکیل می‌شود که این حباب ها به دلیل فشار بالای آب داخل سیستم است و هیچ جای نگرانی ندارد و شما می‌توانید آب تصفیه را استفاده کنید.

 

برای مطالعه 7 تا از بهترین دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار ایران ؟ اینجا کلیک کنید 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *